Wypoczynek nad rzeką i kontakt z przyrodą

Zapraszamy do Przedborza

Kontakt z naturą już od dawnych czasów stanowił źródło pokrzepienia i możliwości prawdziwego odpoczynku. Wielokrotnie staramy się podładować nasze wewnętrzne akumulatory i zażyć różnych form rozrywki. Okazuje się jednak, że wielokrotnie czujemy się bardziej zmęczeni, a jeśli nie zmęczeni to wypompowani z sił i chęci do podejmowania nowych zadań i sprostaniu tym, które już przed nami stoją.

A kontakt i to bliski z przyrodą daje ten odpoczynek i czujemy się o wiele lepiej. Oczywiście warto wspomnieć, że można obok natury wypoczywać emocjonalnie na dwa sposoby. Ktoś kto wybiera się w góry by zdobywać wzniesienia albo decyduje się na spływ kajakiem po rzece Pilicy do czego zachęcamy. Chociaż się podczas spływu odczuwa zmęczenie to jest z takiego wysiłku zadowolony a emocjonalnie przygotowany do nowych zadań.

agrutyrystyka Pilica

kajaki z noclegiem

Z drugiej strony decydując się chociażby na spływ kajakowy można wioseł używać tylko do zmiany kierunku i pozwolić się nieść nurtowi rzeki a samemu podziwiać przyrodę, a na brzegach rzeki jest ona zadziwiająco piękna.

Jeśli więc czujesz się przemęczony i brakuje Ci motywacji do wypełniania codziennych bądź nowych zadań pomyśl czy kontakt z przyrodą nie będzie tym co Cię wzmocni i doda nowych sił.

W Przedborzu znajdziesz tanią wypożyczalnie kajaków (Bar nad zalewem), który zapewni ci transport kajaków, jak również posiłek w restauracji tuż nad przedborskim zbiornikiem.

Niedaleko plaża, zjeżdżalnia wodna, kort tenisowy, skatepark, jezioro do wędkowania, mini golf i inne atrakcje.

 

Tagi: , , , , ,

Komentowanie wyłączone.