Przydatne wtyczki do WordPressa

przez | 06-08-2014

Wtyczki do WordPressa

 

Jak wiemy poprawne działanie WordPressa związane jest z zainstalowanymi wtyczkami czy pluginami, które usprawniają w nim wiele funkcji.

Poniżej sprawdzone przeze mnie wtyczki do WordPressa i krótki opis ich działania:

 

Jak skasować wszystkie komentarze w Word Pressie czyli WP?

Ja używam wtyczki  WPCommentCleaner, która tworzy z lewej strony na pasku (po zainstalowaniu jej) zakładkę CommentCleaner. Po kliknięciu jej mamy możliwość wykasowania wszystkich komentarzy na raz (tych które nam zaspamowały bloga).

Jak przekierować stare adresy wpisów na nowe?

Służy do tego wtyczka o nazwie  Redirection , którą możemy wykonać przekierowanie 301.  Jestem zadowolony z działania i uważam że jest to Super wtyczka.

Można tą wtyczką sprawdzić błędy 404 i przekierować wszelkie stare adresy  lub błędne strony pod nowe wpisy. Jest to szczególnie przydatne jeśli nastąpiła migracja ze starej strony internetowej, czy też nastąpiły zmiany w katalogu Twojej instalacji w WordPressie. Stosując ta wtyczkę nie musimy bawić się plikiem  .htaccess.
Co ciekawe widzimy statystyki przekierowań.
Jak utworzyć galerię pod wpisem?
Służy do tego wtyczka WP Simple Galleries. Wtyczka umożliwia dodawanie i usuwanie zdjęć we wpisie.
Jak monitorować ilość wejś na poszczególne wpisy na blogu?

Przydatna będzie wtyczka WP-PostViews pokazująca ilość wejść na każdy wpis. Dzięki WP-PostViews możesz  ocenić, które artykuły mają największą oglądalność w WordPressie.

Bardzo przydatna jest również wtyczka NewStatPress pozwalająca monitorować z jakich słów kluczowych następowały wejścia, ile ich dziennie jest i z jakich adresów.

JAk przewrócić stary edytor WordPressa do wersji 5.xx

Mamy tutaj do dyspozycji wtyczkę Classic Editor dostępną po kliknięciu w zakładkę „dodaj nową”. Po aktywacji mamy do dyspozycji dobrze nam znany i lubiany stary edytor.

 Jak przekierować 301 wszystkie strony na stronę główną?

Żeby przekierować wszystkie strony i podstrony na jedną stronę główną należy w pliku  .htaccess  wpisać w notatniku:

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*)
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nowadomena.pl/ [L,R=301]