Folie ekologiczne do wypełniacze paczek

Czy są dostępne folie ekologiczne do wypełniaczy do paczek?

Coraz więcej osób jest zainteresowanych ochroną środowiska naturalnego i stosowaniem takich materiałów, które są przyjazne środowisku naturalnemu.

W ostatni czasie pojawiły się na rynku opakowaniowym folie biodegradowalne. Wypełniacze ulegające degradacji na wysypisku w czasie 12-24 miesięcy pod nazwą Opus Bio.

Folie Opus Bio można zakupić w kilku rozmiarach i wielkościach poduszek z powietrzem.  Folie są dostępne również o szerokości 400mm jako tzw. maty QUILT PRO-TECH.

Więcej informacji o foliach BIO w technologii D2W możemy znaleźć na stronie materiałów do produkowania poduszek z powietrzem z folii ekologicznych.

Przy użyciu odpowiednich urządzeń możemy wytwarzać również wypełniacze z folii pochodzącej całkowicie z recyklingu, co również ma duże znaczenie dla środowiska.

Przyjazne środowisku naturalnemu folie  biodegradowalne:

Mamy do dyspozycji kilka rozmiarów takich folii Fillon BIO i Opus BIO.

  • 100mm x 200mm x 500m
  • 200mm x 200mm x 500m
  • 250mm x 200mm x 500m
  • 50mm x 400mm x 325m
  • 160mm x 400mm x 325m
  • PRO-TECH QUILT   400mm x 260mb

Czy lepiej stosować jako wypełniacz do paczek papier czy folie ekologiczne?

Zdania są podzielone w tym temacie. Zwolennicy papieru argumentują, że papier się całkowicie rozkłada a folia ulega oxydegradacji.

Przeciwnicy stosowania papieru argumentują, że doi wyprodukowania 100kg papieru (i celulozy) trzeba zużyć dużo więcej energii niż do wyprodukowania 4 kg folii BIO.

Wypełniając paczkę papierem zwiększamy przy tym jej wagę co prowadzi do zużycia podczas transportu większej ilości paliwa.

Papier w okresie jesienno zimowym wilgotnieje co znacznie bardziej naraża pakowany przedmiot na uszkodzenie.

Każdy zatem sam musi zadecydować jakiego rodzaju wypełniacz będzie stosował do zabezpieczania przesyłki podczas transportu!

Tagi: , ,

Komentowanie wyłączone.